O mnie

Foto: Maciej Stankiewicz

Cześć!

Nazywam się Damian Parol. Z wykształcenia jestem magistrem dietetyki (SGGW) i psychodietetykiem (SWPS). Mam też legitymację instruktora kulturystyki (PAS) i przez wiele lat pracowałem jako trener personalny. Obecnie jestem doktorantem na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zawodowo zajmuję się udziałem w kłótniach internetowych, poradnictwem dietetycznym i prowadzeniem szkoleń (w tej kolejności). Prywatnie jestem szczęśliwym mężem oraz opiekunem jamnika o imieniu Dzik, którego z żoną próbujemy wykreować na instagramowego celebrytę (odnosimy na tym polu umiarkowane sukcesy).

Moje publikacje

Miałem okazję współtworzyć stanowisko COMSu i KMPKOl dotyczące suplementów oraz odżywek w sporcie. Opis tego dokumentu możesz znaleźć tutaj [KLIK]. Napisałem rozdział o żywieniu sportowców w podręczniku akademickim Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej (PZWL, red. W. Braksator i A. Mamcarz). Jestem autorem kilku publikacji naukowych, które ukazały się w takich czasopismach jak Medycyna Sportowa, Polish Journal of Nutrition, Folia Cardiologica oraz Kardioprofil. W czasopiśmie Polish Journal of Nutrition mam swój stały dział, w którym komentuję najświeższe doniesienia naukowe. Piszę również do czasopism specjalistycznychFood Forum, Współczesna Dietetyka i Magazyn Bieganie. Współpracuję z wydawnictwem Galaktyka jako konsultant merytoryczny tłumaczeń książek o żywieniu.

Czemu prowadzę tego bloga? 

Kiedyś bardzo irytowało mnie to, jak wiele jest w przestrzeni publicznej nieprawdziwych informacji na temat dietetyki. Tworzą je dziennikarze, aktorzy, piosenkarze, fit-celebryci i sami dietetycy. Postanowiłem więc stworzyć bloga, na którym przy pomocy nauki (i wsparciu memów), będę walczył z tymi mitami. Bardzo dbam o wysoką jakość merytoryczną moich wpisów. Jak widzisz, każdy tekst ma odnośniki do badań naukowych. Jednak ja nie mam patentu na nieomylność i zdarza mi się być w błędzie. Masz inne zdanie niż ja? Napisz maila lub komentarz. Jeśli tylko zrobisz to w sposób kulturalny, to bardzo chętnie z Tobą podyskutuję.

Zapraszam też na mój Fanpage, Instagram i Twitter.

Kontakt: damianparol.com@gmail.com