Opinie

Poniżej wybrane opinie, które przesłały do mnie osoby, z którymi współpracowałem.

Agata Sitko

Trójbój siłowy

Trenuję trójbój siłowy od pięciu lat, od dwóch lat startuję na poziomie miedzynarodowym. W zeszłym roku zakwalifikowałam się na zawody w Sheffield, obecnie najbardziej prestiżowe zawody w trójboju siłowym, w których startuje 12 najsilniejszych kobiet i 12 najsilniejszych mężczyzn z całego świata. Format zawodów jest nietypowy, ponieważ wygrywa osoba, która o największy procent przebije rekord świata. W czerwcu 2023 postanowiłam zejść do kategorii niżej niż moja zwykła kategoria wagowa, co miało mi dać większe szanse na wygranie zawodów. Oznaczało to że musiałam zredukować z 76 kg to 69 kg w czasie od czerwca do lutego.

Z Damianem zaczęłam współpracować w listopadzie. Moja waga wtedy wynosiła 72-73 kg. Postanowiliśmy kontynuować redukcję do początku lutego, zejść do około 70-71 kg i ostatnie kilogramy zrzucić przez obcięcie błonnika. Redukcja przebiegła bezproblemowo i bez uczucia głodu, a treningi szły świetnie pomimo deficytu kalorycznego. Waga w dniu zawodów była idealna, dzięki czemu w ogóle nie musiałam się całym procesem stresować. Dzięki naszej współpracy udało mi się zrobić zyciowki w wyciskaniu, martwym ciągu i totalu i wygrać całe zawody, pobijając przy tym 3 rekordy świata. 

 • Instagram

Hubert Przytuła

wspinaczka sportowa

Walczę z grawitacją i biegam po ścianie dlatego odpowiednia waga jest niezbędna.

Trenuję wspinaczkę sportową i startuję w Ninja Warrior Polska. Przygodę z Damianem zacząłem 2 lata temu. Zależało mi na przygotowaniu pod konkretne zawody i starty, gdzie poziom masy i tkanki tłuszczowej miał być odpowiednio jak najniższy. Bardzo profesjonalne podejście poparte badaniami.

Damian wzbudza poczucie bezpieczeństwa, co w dążeniu do najważniejszych celów jest dla mnie bardzo ważne. Wiele się nauczyłem od Damiana jako zawodnik i trener. Bardzo dobry kontakt, pyszne dania dostosowane do moich wymagań. Fajna aplikacja z posiłkami i wiele nowości. Ogólnie nie ma nudy.

 • Facebook
 • Instagram

Joanna Rajchert

biegi długie

Trenuję amatorsko biegi długie od 15 lat. Rywalizuję głównie na dystansie maratońskim, ale też startuję w biegach górskich i górskich ultra. Jestem też instruktorem PZLA i prowadzę swoich zawodników amatorów.

Bieganie na długie dystanse często wiąże się z problemami jelitowymi. Mnie to niestety również spotkało. Moje problemy narastały. Byłam leczona antybiotykami na SIBO z przejściowo dobrym efektem, jednak ostatecznie poprawę dała dieta low FODMAP wprowadzona przez Damiana. Mogłam szukać wsparcia u innych dietetyków często specjalizujących się w leczeniu SIBO czy IBS, ale zgłosiłam się do Damiana bo miałam obawy czy dietetyk spoza świata sportu da radę ustawić dietę kliniczną pod sport wytrzymałościowy. Wartością dla mnie było też podejście oparte na dowodach, na które mogłam w tej współpracy liczyć.

Jestem wegetarianką, ale Damianowi udało się zapewnić mi wystarczająco dużo białka w diecie low FODMAP czyli diecie bez strączków i laktozy, które są podstawą białka w diecie wegetariańskiej. Do tego dostosowywał dietę do mojego trybu życia i (nie)zdolności kulinarnych. Testowaliśmy też różne sposoby żywienia na biegach (dobranie właściwych żeli w odpowiednich ilościach), mam też strategię odżywiania przed startami, suplementację i co najważniejsze już wiem, które substancje i w jakich ilościach były odpowiedzialne za moje trudności jelitowe.

Podsumowując, współpraca z Damianem wiele mnie nauczyła, ale co najważniejsze umożliwiła ograniczenie do minimum objawów SIBO i IBS. To z kolei pomogło mi wylewać siódme poty na treningach i przyczyniło się do poprawy życiówki w maratonie w ciągu 6 miesięcy o prawie 4 minuty, w półmaratonie o 3 minuty a w biegu górskim na dystansie 55 km o ponad 10 min.

 • Facebook

Miłosz Laska

zawodnik sportów walki

Od 9 lat trenuje zapasy w stylu wolnym, a od niespełna 2 lat przebranżowiam się na BJJ. W każdym z wyżej wymienionych sportów, zawodnicy muszą mieścić się w odpowiednich kategoriach wagowych. Startuje w dywizji do 88 lub 90 kg mierząc 185 cm wzrostu i nie jest wielką tajemnicą, że lubię podjeść.

Zrobienie wagi jest dla mnie stosunkowo mocnym wyzwaniem, ale dzięki współpracy z Damianem przekonałem się, że w łatwy, smaczny i przede wszystkim bezpieczny sposób dla organizmu byłem w stanie ciężko trenować, zgubić zbędne kilogramy, a do tego prowadzić pełnoetatową pracę zarówno zawodową jak i tą jako tata w domu.

Posiłki z jadłospisu były naprawdę proste, oparte o łatwo zrozumiały schemat, a dostępność produktu sprowadza się do wizyty w każdym ogólnodostępnym markecie. To co było dla mnie najbardziej zaskakujące to objętość posiłków oraz bardzo konkretny jadłospis, który uwzględnia wszystkie moje preferencje (łącznie z wpisaniem żelków w diete :))

To co jest nie do pominięcia to zaangażowanie Damiana. Wysoka responsywność oraz duże poczucie odpowiedzialności za swoich podopiecznych wzmacnia poczucie, że jestem prowadzony przez profesjonalistę. 

 • Instagram

Kasia Rutkowska

zawodniczka trójboju siłowego

Jestem początkującą zawodniczką trójboju siłowego. Startuję w Irlandii w kategoii  wiekowej Masters w IPF (Irish Powerlifting Federation). Skontaktowałam się z Damianem, ponieważ mam w planach dostanie się do drużyny narodowe Irlandii. Do tego celu muszę progresować w niższej niż do tej pory kategorii wagowej 57 kg zamiast 63 kg . Zależało mi na zrzuceniu wagi przy jednoczesnym poprawieniu wyników.

Mam 45 lat, jestem dość wysoka, 171 cm i utrzymanie się w katergorii poniżej 57 kg było dla mnie do tej pory niemożliwe,  jednak przy współpracy z  Damianem  okazało się to nie tylko możliwe ale i przyjemne. 3 miesięcy przed ostatnimi zawodami, Damian dodał mi kalorii, przez co siła zdecydowanie wzrosła, jednak waga nie poszła do góry (utrzymywała się na poziomie 58 kg) i przed samymi zawodami mieliśmy bardzo mało do zrzucenia – obyło się bez deficytu kalorycznego – z czego jestem mega zadowolona!

Dodatkowo dostałam szczegółowy protokół żywieniowy w trakcie zawodów i muszę powiedzieć, że mimo, że zawody trwały prawie 5 godzin, ja miałam jeszcze mnóstwo energii przy ostatnim ciągu, który poprawiłam o 12,5 kg! Dodałam w sumie 25kg we wszystkich bojach i jestem na najlepszej drodze do wkroczenia do kadry w niedalekiej przyszłości.

Damian miał trochę pracy przy moim jadłospisie, gdyż nie wszystkie produkty dostępne są w Irlandii, do tego mam swoje ulubione przepisy i desery które chciałam zachować, potrafił wzszsytko idealnie wkomponować i udzielić porad, gdzie i jak  powinnam poprawić swoje nawyki żywieniowe.  Dodatkowo współpraca  nie ogranicza się do pysznego jadłospisu, w każdej chwili można liczyć na rozmowę. Bardzo sobie cenię bezpośrednią komunikację, zwłaszcza przed zawodami , kiedy wszystkie wątpliwości i niepokoje się nasilają.

Dziękuję Damian za współpracę i chęć pomocy, już nie mogę się doczekać dalszej współpracy kolejnych zawodów.

 • Facebook
 • Instagram

Marina Szymańska

Bikini Fitness

Jestem początkującą zawodniczką bikini fitness, a moją przygodę oraz współpracę z dr. Damianem Parolem rozpoczęłam przygotowując się do moich pierwszych zawodów. Chciałam, aby ktoś mnie odpowiednio poprowadził pod względem dietetycznym przez cały okres redukcji, aż do samego konkursu. Chciałam, aby ten proces przebiegał sprawnie, rozważnie i skutecznie. Miałam nietypową sytuację, ponieważ rozpoczynając redukcję, byłam również pod terapią izotretynoiną. Było to ryzykowne, ale zdawałam sobie z tego sprawę. Jednak dzięki współpracy z dr. Damianem Parolem, wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Otrzymałam zróżnicowany i smaczny jadłospis, który idealnie odpowiadał moim potrzebom. Dodatkowo, miałam stały kontakt oraz szybkie odpowiedzi na moje wiadomości, co było dla mnie bardzo ważne. Otrzymałam również wskazówki dotyczące suplementacji oraz ustalono długoterminowy i krótkoterminowy plan działań. Miałam pełną opiekę dietetyczną i nie musiałam się tym martwić.

Ponadto, wsparcie dr. Damiana Parola nie ograniczało się jedynie do jadłospisu. Otrzymałam również różnorodne wskazówki dotyczące podejścia do jedzenia, organizacji posiłków oraz sposobów radzenia sobie z głodem. Dr. Parol udzielał szybkiej informacji zwrotnej na temat raportów oraz reagował błyskawicznie na zmiany w mojej wadze. Miałam również możliwość kontaktu w dniu zawodów, z czego początkowo nie planowałam korzystać, ale okoliczności tak zdecydowały. Do samego końca przygotowań i podczas samego konkursu miałam wsparcie dr. Damiana Parola, za co jestem niezmiernie wdzięczna.

Moje zwycięstwo w debiutach zawdzięczam również jemu. Nadal kontynuujemy naszą współpracę i dążymy do zdobywania kolejnych złotych medali i pucharów. Ta współpraca była strzałem w dziesiątkę i szczerze polecam ją każdemu. Nie żałuję tej decyzji ani przez chwilę.

 • Facebook
 • Instagram

Gabriela Kuzawińska

Medalistka Mistrzostw Polski, Mistrzostw Świata, Pucharu Świata, Mistrzostw Europy oraz Pucharów Europy w Muaythai pod egidą IFMA. Reprezentantka Kadry Polskiego Związku Muaythai.
 • Facebook
 • Instagram

Matylda Bujak

piłkarka nożna

Gram zawodowo w piłkę nożną. Aspekt żywieniowy w tym sporcie jest bardzo ważny. Od godzin, w których powinno się przyjmować dane posiłki. Przez wyrównanie wszystkiego czego brakuje, na podstawie badań krwi i suplementację. Aż po dodanie tego co wspomoże pracę organizmu podczas wysiłku i poprawi wszystkie szczegóły dzięki, którym jest się lepszym. Wszystko to zapewniła współpraca z dr Damianem Parolem. Nie tylko w 100% czułam się zadbana, ale i nauczyłam się wielu ważnych rzeczy o zdrowiu sportowca i odpowiednim przygotowaniu na płaszczyźnie żywieniowej.

Dostałam wiele pomysłów na zróżnicowana dietę. Posiłki zostały dobrane i zmieniane wedle moich potrzeb, co było dla mnie bardzo komfortowe. Przyswoiłam wiele wiedzy dzięki której teraz jestem świadomym sportowcem. W zasadzie zmieniło się moje całe życie, na lepsze! Podczas współpracy z Damianem od razu zaczęłam widzieć poprawę, pomimo że wcześniej źle się nie odżywiałam. Pełen plan od A do Z zapewnił mi o wiele korzystniejsze przygotowanie, ale i świetne samopoczucie. Wszyscy, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy, świetnego podejścia i nowego spojrzenia na siebie oraz swoje żywienie, nie znajdziecie nikogo lepszego!

Serdecznie polecam!

 • Facebook
 • Instagram

Aleksandra Mirosław

speed climbing

Z Damianem współpracuje mniej więcej od września 2020 roku. Jako sportowiec długo zastanawiałam się nad tym, czy rzeczywiście praca z dietetykiem to jest to czego potrzebuje, ale  już po pierwszej rozmowie wiedziałam, że jestem w dobrych rękach. Z Damianem mam super kontakt, zawsze gdy czegoś potrzebuję lub nie wiem to jest pod telefonem i służy pomocą, zwłaszcza w czasie wyjazdów na zawody.

Bardzo szybko zauważyłam pozytywny wpływ odpowiednio dobranej diety. Od kiedy pracuje z Damianem moje wahania wagi pomiędzy sezonem startowym, a okresem roztrenowania/przejściowym są zdecydowanie mniejsze, regeneracja na dużo wyższym poziomie, nawet lepiej sypiam i dużo lepiej się czuje.

Także współpracę z Damianem naprawdę polecam!

 • Facebook
 • Instagram

Roksana Rydzyńska

trójboistka siłowa, trenerka personalna

Z dr Damianem współpracuję już od pół roku. Długo zastanawiałam się czy współpraca z kimś online będzie dla mnie odpowiednia. Mam duże skłonności do słomianego zapału i wydawało mi się, że bez spotkań twarzą w twarz nie będzie miało to racji bytu.

Okazało się, że jest zupełnie odwrotnie. Damian oprócz tego, że jest bezkonkurencyjnym specjalistą w swoim fachu to jeszcze świetnym człowiekiem, który bardzo dopinguje swoich podopiecznych w osiągnięciu celu i zawsze kiedy jest chwila zwątpienia można na niego liczyć nie czując się ocenianym.

Zależało mi na tym zeby zbijać wagę i jednocześnie móc budować siłę na treningach dokładając kolejne kilogramy. I to właśnie mogłam osiągnąć dzięki współpracy z Damianem. Mimo bycia na ujemnym bilansie wciąż miałam energię, siłę i chęci do treningów.

Lepiej nie mogłam trafić 🙂

Damian: Od siebie dodam, że ogromną rolę w całym przygotowania odegrała też współpracująca ze mną dietetyczka Gabriela Panasiewicz 🙂 

 • Instagram

Krzysztof Szlachetka

Moja współpraca z Damianem zaczęła się dwa miesiące przed pierwszymi zawodami. Na początek wdrożyliśmy suplementację i plan robienia wagi pod mój start. Dzięki odpowiednio dobranej suplementacji, znacząco poprawiłem swoje wyniki oraz dotychczasowe problemy ze snem zniknęły. Jadłospis który przygotował Damian bardzo mi się spodobał, posiłki były różnorodne, bardzo smaczne oraz bardzo łatwe do przygotowania. Sam proces zbijania wagi przebiegł idealnie, założenia zostały zrealizowane bez wysiłku!
Jestem mega zadowolony ze współpracy z Damianem.

Dawid Lewandowski

Rocznik 2007, Mistrz Polski w tenisie ziemnym do lat 12, zwycięzca i finalista wielu turniejów Tennis Europe, członek kadry narodowej, stypendysta JW Tennis Support Fundation

Cieszę się, że współpracuję z Panem Damianem już prawie trzy lata. Jest otwarty i proponuje dobre rozwiązania. Prawidłowa dieta pomaga mi zwyciężać, dlatego bardzo wartościowa jest dla mnie współpraca z Panem Damianem. Nie tylko kiedy coś jest nie tak. Wraz z rozwojem sportowym pojawiają się nowe wyzwania: dłuższe treningi, wyczerpujące mecze,  suplementacja, kontuzje. Do tego dochodzi czas intensywnego wzrostu. A ja zawsze mogę zapytać Pana Damiana o poradę 🙂

Chcesz skorzystać z moich usług?

Kliknij po więcej szczegółów