O mnie

IMG_3149No siema.
Nazywam się Damian Parol. Kiedyś byłem dosyć mądry, ale wypociłem intelekt na siłowni. Sporo czytam, to tak bardzo nie widać. Chętnie chwalę się, że skończyłem Dietetykę na SGGW, choć niezupełnie jest czym.

Mam również kilka świstków świadczących o ukończonych kursach instruktorskich i masażu. Lubię wpadać na konferencję, czasem jako prelegent. Popełniłem kilka tekstów, niektóre nawet wydano drukiem. Gdzieś tam w międzyczasie skończyłem Psychodietetykę na SWPS. Chwilę później obroniłem pracę magisterską z roli suplementów i środków erogenicznych w sporcie. Obecnie pracuję nad zdobyciem tytułu doktora przygotowując pracę, której celem jest zbadanie zależności między dietą roślinną, a wynikami sportowymi.

Współtworzyłem też stanowisko COMSu i KMPKOl dotyczące suplementów oraz odżywek w sporcie. Opis tego dokument możesz znaleźć tutaj [KLIK]. Jestem autorem kilku publikacji naukowych, które ukazały się w takich czasopismach jak Medycyna Sportowa, Polish Journal of Nutrition, Folia Cardiologica oraz Kardioprofil. A także w czasopismach specjalistycznych – Food Forum, Współczesna Dietetyka i Magazyn Bieganie.

Współpracuję również z wydawnictwem Galaktyka jako konsultant merytoryczny tłumaczeń książek o żywieniu.

Kontakt: damianparol.com@gmail.com